KoziolekProf. Ryszard Koziołek, profesor Uniwersytetu Śląskiego i juror Nagrody Literackiej Nike, został 33. laureatem Nagrody im. Kazimierza Wyki. W czwartek z rąk Leszka Zegzdy, członka zarządu i prezydenta Jacka Majchrowskiego odebrał nagrodę i czek w wysokości 20 tys. zł.

W dniu 21 stycznia 2016 roku o godz. 16.00 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagrody Marszałka Województwa Małopolskiego i Prezydenta Miasta Krakowa za wybitne osiągnięcia w dziedzinie eseistyki oraz krytyki literackiej i artystycznej im. Kazimierza Wyki.

W dniu 22 stycznia 2015 roku o godz. 12.00 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagrody Marszałka Województwa Małopolskiego i Prezydenta Miasta Krakowa za wybitne osiągnięcia w dziedzinie eseistyki oraz krytyki literackiej i artystycznej im. Kazimierza Wyki.

W Teatrze im. Juliusza Słowackiego została wręczona tegoroczna Nagroda im. Kazimierza Wyki. Wyróżnieniem została uhonorowana prof. Małgorzata Szpakowska – za książkę „Wiadomości Literackie prawie dla wszystkich”. Nagroda jest jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie eseistyki oraz krytyki literackiej i artystycznej. Nagrodę wręczyli Kazimierz Barczyk, przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.